Ačkoli měla ČZ 150 C při koupi dvou sedlo kytaru, nějaký pozůstatek gumového sedla jsem dostal k motorce. Byla to jen konstrukce se zničeným gumovým potahem. Majitel tvrdil že sedlo patří k motorce, jen leželo spoustu roků mimo motorku a tak je taky na konci životnosti. To mi nevadí, důležité pro mě bylo to, že má mít motorka gumová sedla a dokonce jsem i po luštění loga zjistil že je guma značky Svit. Proto jsem si pořídil nové gumové potahy se značkou Svit. Nový potah nemá díry na zadní M8 šrouby. Ty byl asi ten nejmenší problém. To nejhorší vzniklo při prvním porovnání nové a staré gumy. Už podle oka jde poznat, že je stará guma delší. Rozdíl může být od 1 cm do 2 cm a to je docela dost.

Nicméně, nové gumy jsou doma obě a tak to musím na rámy sedel natáhnout za každou cenu. Musel jsem trochu oříznout aby jsem dostal na přední část tvarovanou kulatinu. I přesto začal boj o sílu. Rámy kompletně obrousit, odrezit, vyčistit a načernit. Jako první jsem si připravil rám řidičova sedla a začalo samotné skládání. Asi po 2 hodinovém mordování jsem dosáhl konečného výsledku a první sedlo je hotové.

Sedlo je téměř hotové, už stačí jen nalakovat držák sedla. Ten je aktuálně pozinkovaný ale bude se normálně lakovat stejnou barvou jako celý motocykl. A pak jen veškerý spojovací materiál znovu načernit. Druhé sedlo už jsem složil rychleji. Jednak jsem věděl, co přesně na mě čeká a hlavně už jsem jedno složil takže jsem měl jasný postup. Opět konstrukci sedla obrousit a načernit. Skládání trvalo asi 15 minut, což je proti dvouhodinovému zákroku s prvním sedlem úspěch.

Nalakoval jsem držák sedla a přidělal jej ke konstrukci s novým gumovým potahem. Trochu předčasně, protože při montáži na motorku musím nejprve nasadit držák sedla na rám bez konstrukce. Pak nasadit nádrž a až nakonec nasadit konstrukci sedla s gumovým potahem.

Na zadním sedle už mi chybí dodělat jen chromy na pružinách a madlu. Madlo mám tedy z koženého sedla ale jakmile seženu na čz gumové sedlo tak jej prohodím.

Díly z chromu právě dorazily domů. Finální ukázka sedel na motocyklu.

Pokračovat ve čtení