Dlouho jsem se připravoval vyrobit si nějaký stahovák zadního tlumiče kývačka. Hlavně mě šlo o to, jak jednoduše zvednout tlumič o drážku výše, aby byl více tuhý apod. Bez nutnosti vytahovat tlumič ven z motorky a někde ho mačkat. Je to jen rychlý výrobek, s měřením, řezáním, svařováním a kávou mi to vše trvalo asi hodinu.

První verze

Na motorce povolím spodní šroub tlumiče a vyklopím ho směrem ke světlu. Nasadím přípravek a stáhnu jej na motorce. Upravím výšku do požadované drážky a zase povolím. A na samostatném tlumiči se rozebírá taky skvěle.


Malá ukázka snadného zamáčknutí za pomoci ručního stahováku. Takto snadno se dá manipulovat se zajišťovacími půlměsíčky na zadním tlumiči. Jednoduše se dá tlumič nastavit buď na první drážku, nebo pro větší přepětí pružiny (tvrdší tlumení) na druhou drážku. Vyhrabal jsem nějaký starý tlumič jako pokusného králíka pro focení.

Druhá verze

24. Listopadu 2019 – Zdroj

První verze stahovák zadního tlumiče fungovala naprosto dostatečně. Plánoval jsem jej pouze nějak zdokonalit. Ale, než jsem se dostal k samotné úpravě, stahovák je pryč. Určitě jsem jej někomu půjčil ale je to tak dlouho, že si nemůžu vzpomenout komu. Jenže stahovák jsem potřeboval a tak jsem musel vyrobit nový. Když už jsem byl u toho, tak jsem přiložil metr a ukázal orientační rozměry.

Verze pionýr

4. Března 2021 – Zdroj

Není to návod na výrobu ani návod na rozebírání. Je to pouze ukázka co k jsem si pro rozebírání vyrobil a jak to používám a jak to funguje. Je to rychlo pokus. Nic není přesné, nic není dobroušené. Zatím je to jen prototyp ale funkční. Takže mám radost.


Celou galerii si můžete prohlédnou v plném rozlišení zde. Rozměry nemám. Bral jsem vše od oka tak aby to prostě sedělo a fungovalo.