Vše je nachystáno a tak se konečně můžu pustit do samotného skládání motoru ČZ 150 C. Bloky k sobě krásně zapadly a vše se točí lehounce tak jak to má být takže se podařilo napoprvé bez zádrhelu. Nemohl jsem použít svůj stojan na motory, který by mi usnadnil práci protože je v něm upnutý jiný motor a tak se mě nějak nechtělo jej vytahovat ven. Takže mi pro skládání pomohly dva špalíky na které jsem si motor položil. Zatím motor nebudu skládat úplně. Hlavu dodám až v rámu po nastavení předstihu. Spojku doskládám také až na rámu.

Motor úspěšně usazen do rámu. Naladit zapalování a nasadit hlavu válce. Pak přišly na řadu výfuky a až po výfucích dotáhnout motor na hotovo. Konečně až po dotažení motoru se dostávám na druhou stranu kde provedu kompletaci spojky a její nastavení. Po odzkoušení vůlí a seřízení nasazuji na hotovo pravé víko, startovací a řadící páku. Nyní chybí jen karburátor. Ten musím kompletně rozebrat.

Karburátor rozebrán do posledního šroubku. Kompletní očista v benzínu a následně v lihu. Těsnící prvky samozřejmě nové a můžu zase nazpět skládat. Co se týče stavu tak byl uvnitř čistý. Jen na dně plovákové komory byla jakási kaše ze zbytku oleje a hnusu z benzínu který se už neodpařil. Takže jeho čištění nebylo nijak náročné. Nasadit na rám a další krůček bude za mnou.

Poskládáno, seřízeno ale zatím stále nestartováno. Než jsem usadil nádrž na rám musel jsem ji vyčistit od starého benzínu a hlavně od usazeného oleje na dně a když jsem provedl finální odmaštění ukázaly se i rezavá místa. Takže jsem nádrž ještě odrezoval. Fotografie jsou pořízené k večeru, už se stmívalo. Málem jsem to dnes nestihl vyfotit. Ale hotovo. Céčko vypadá zase k světu.

Pokračovat ve čtení