Podařilo se mi sehnat klakson, který budu moct použít na svoje céčko v renovaci. Jestli se jedná o typ pro céčko nebo už pozdější kývačku netuším a popravdě je mi to jedno. Mřížku má, kterou potřebuji a kontakty na zadní straně taky. Nic mi nebrání jej nalakovat a namontovat na céčko. Vše je potřeba rozebrat na dílky. Veškeré rezavé šroubky odrezit a načernit, budku klaksonu nově nastříkat a sluníčko dostane nový chrom.


Všechno pečlivě vyčistit a nachystat na novou barvu a chrom, vyčistit a celé vizuálně zkontrolovat, zda není něco poškozené. Především vnitřní části klaksonu. Vše je v pořádku a tak mi nic nebrání, aby jsem to celé úspěšně složil. Šroubky a planžety načernit. Jakmile dostatečně vyschne barva začnu skládat. Chvíli si ještě počkám na mřížku, než se vrátí z chromovny.


Chromovaná mřížka se konečně vrátila domů a tak mi nic nebrání konečně klakson doskládat, vyzkoušet a doladit jeho tón. Ještě musím dodat k mřížce. Ta je krásně nachromovaná, ale kluci mi odbrousili vyražené logo čezety a označení 6V. Ale s tím jsem počítal. Protože před chromováním brousí a ražení nebylo hluboké. U tenkého plíšku, ze kterého je mřížka to ani bez deformace vyrazit hluboko nedá. Mohli třeba použít cestu s kyselinou aby stáhli jen pokovení ale zase, kdo dnes bude riskovat že se to někde prožere moc.

Pokračovat ve čtení