ČZ 125 typ 453 z roku 1961 - Lakování a skládání předku motocyklu 1

ČZ 125 typ 453 z roku 1961 – Lakování a skládání předku motocyklu

Nalakoval jsem rám a pár klíčových dílů, kterých je potřeba pro kompletaci přední části motocyklu. Chromové díly jsou nachystané a zbývají lakované. Jakmile je rám nalakovaný, usadím nové ložisko řízení a namontuji brýle a trubky předních tlumičů.

Nyní se můžu pustit do kompletace předních tlumičů. Jak už jsem psal někde výše, vyměnil jsem gufero v matici kluzáku a těsnící okroužek. Samozřejmě veškeré těsnění spojené s předními tlumiči. Trochu jsem se potrápil s čištěním kluzáků uvnitř po chromu ale nakonec si to dalo říct. Pouzdra jsem nechal ty, které tam byly. Měl jsem je označené, aby jsem je namontoval stejným směrem a alespoň co nejblíže stejnému místu, ve kterém pře demontáží chodily. Mohl jsem je měnit ale protože nejsou původní ale měněné a vůle, kterou jsem jim nechal při první montáži se nezměnila, nevidím důvod je zbytečně vyhazovat a měnit.

Přední kolo mám už hotové z minula. Tady jsem akorát dořešil brzdové čelisti a kompletně vše vyčistil. A protože mám přední část motocyklu nachystanou na montáž kola musím jej tam usadit. Konečně to bude stát na kole a stojanu místo stojan a špalek. 🙂

Pokračovat ve čtení