Čištění hliníku

Dlouhou dobu jsem se rozhodoval na čištění hliníku a hledal, komu svěřím své díly na vyčištění. Hledal jsem tak dlouho, až mě zaujala svým postupem firma JDWORX. Všude okolo je nabízeno chemické čistění a najednou je tu možnost čistění vodou. Což je podle mého názoru šetrnější způsob než chemie. Ano chemie, kde by jsem dnes bez ní byli. Samozřejmě že chápu, zašlý, špinavý a zaoxidovaný hliník je třeba vyčistit i chemicky. Ale pokud mi bude někdo nabízet službu chemické čištění nebo čistění vodní clonou, tak mám jasně rozhodnuto.​

Co tato firma nabízí?

Zabýváme se čištěním hliníku, renovací hliníkových dílů automobilů a motocyklů. Provádíme vodní pískování pro dosažení originálního vzhledu motorů, převodovek a dílů podvozků. Drobné a choulostivé díly jako karburátory čistíme za pomoci ultrazvuku. Dále také svařujeme hliník.

Cena?

Ceny určují především podle velikosti, tvarové složitosti a pracnosti jednotlivých součástí. Rozsáhlý ceník naleznete na oficiálním webu.
Oficiální web: http://jdworx.cz

Kartery a víka motoru na mojí renovované ČZ 150 C jsem vyčistil pouze ručně. Těm zůstal tedy původní patinový vzhled. Jenomže hlava byla příliš oxidovaná. A tak jsem přemýšlel, jak oxidaci sundat a přitom nepoužít žádné drastické kartáčování či zabrušování. Podstatě na žebrované hlavě to půjde špatně i mechanicky. Rozhodl jsem se nechat hlavu vyčistit vodní clonou od firmy JDWorx. Přiznám se, že jsem byl z počátku nervózní. Mé obavy spočívaly v tom, zda bude hlava vzhledově rozdílná a zda nebude více zářit nežli bloky a ostatní díly. Druhou obavou byla komunikace. Co když se hlava někde zatoulá, nebo nebude s firmou dobrá domluva. Všechny tyto obavy zmizely hned po odeslání balíku. S firmou výborná komunikace a domluva. Věděl jsem že hlava v pořádku dorazila, že se na ní pracuje a dokonce jsem mohl nahlédnou na stav v polovině procesu.V tom okamžiku jsem si uvědomil, že jsem si zvolil správnou firmu. Jakmile se mi hlava vrátila nazpět, málem mi spadla brada až na zem. Tohle že je má hlava? Je to vůbec možné? Je to tak dokonale čisté? Nebo držím v ruce nový odlitek. Perfektní! Neotálel jsem a okamžitě hlavu nasadil zpět na motor. Hlava vypadá dobře a hlavně ladí ke zbytku motoru, čehož jsem se velmi bál. Musím tedy firmu pochválit. Maximální spokojenost, skvělá komunikace, rychlá práce a cena super.


Mohu si v klidu říci, že jsem udělal správné rozhodnutí. Zetka vypadá skvěle a jsem s ní naprosto spokojený. Příště jistě využiji firmu znovu, a nechám si vyčistit kompletní motor. Už dopředu můžu říci, že se těším na další spolupráci.

Tímto článkem chci poděkovat firmě JDWorx za skvělou práci a každému, koho trápí stejné rozhodnutí jako trápilo mě, tuto firmu vřele doporučuji.

Pokračovat na chemické čištění