Čištění hliníku

Vyzkoušel jsem si čištění hliníkových dílů vodní clonou a byl jsem mile překvapen. Ale při dlouhodobém zkoumání technologií jsem si řekl že také vyzkouším chemickou cestu. Porovnával jsem rozdíly chemického čištění a vodní clonou a došel jsem k závěru. Pokud je motor škaredý, napadený hliníkovou korozí nebo silně poškrábaný, je lepší použít vodní clonu. Ta povrch hliníku sjednotí a motor vypadá mnohokrát lépe. Ale pokud jsou díly krásný a chcete jim jen navrátit čistotu a blesk tak rozhodně volte chemickou cestu. Cenový rozdíl mezi vodní clonou a chemii ani zásadně není takže si nejprve promyslete, jak vlastně chcete aby motor nebo díly vypadaly aby jste nebyli zbytečně zklamaní. Já si vybral firmu Tomáš Tvrz – jawarenovace a mohu vřele doporučit.

Co tato firma nabízí?

Chtěl bych podotknout, že se nejedná o jakékoliv pískování či mechanické leštění, leštění hliníku provádíme elektro-chemickou cestou. Hliníkové díly zasílejte bez ložisek, gufer a dlouhých šteftů na válce  !!!  Chemickým leštěním  nedochází k úbytku materiálu k tomu dojde pouze v případě, že Vám vybrousíme drobné škrábance na víkách motoru, protože to naše technologie neumí. Po chemickém leštění jsou hliníkové slitiny snadno omyvatelné a povrch zůstává dlouhodobě čistý. Od června 2019 jsme výrazně upravili technologii a přidali jsme kyselou pasivaci, která dlouhodobě chrání hliník před oxidací.

Cena?

Cena je stanovena pro 1kg hliníku. Nebudu ji zde však psát protože se může a bude během následujících roků měnit. Vždy aktuální cenu si můžete vyhledat na oficiálních stránkách firmy.

Více informací na webu: https://www.jawa-renovace.cz/

Ukázka čištění motoru ČZ 150 C bez broušení vík

Ukázka čištění motoru ČZ 125 typ 453 s broušením vík